Drewno posiada idealne parametry techniczne i wytrzymałościowe, które są gwarancją wykonania z nich bezpiecznych części konstrukcyjnych czy wykończeniowych. Pracownicy Tartaku Lorki wiedzą, że pracują ze szlachetnym surowcem. Szanujemy środowisko leśne i gwarantujemy, że nasze produkty z drewna są ekologiczne i przetestowane.

Oferowany przez naszą firmę asortyment ma wiele walorów zarówno wizualnych, jak i praktycznych. O ich funkcjonalności świadczy m.in. fakt, że ułatwiają stworzenie dobrego mikroklimatu we wnętrzach, utrzymując prawidłowy poziom wilgotności przez cały rok. Jej wartość ma duży wpływ na samopoczucie i funkcjonowanie ludzkiego organizmu, więc warto o nią zadbać.

Kształtowanie dobrego mikroklimatu jest istotne także ze względu na stan techniczny elementów konstrukcyjnych nieruchomości. Dzięki zastosowaniu drewnianych surowców budowlanych oraz konstrukcyjnych pozostają one mniej narażone na rozwój pleśni. To szczególnie istotne w pomieszczeniach zamieszkiwanych przez alergików, małe dzieci i osoby starsze. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wyroby z drewna w domu, których jesteśmy producentem?

Z praktycznego punktu widzenia ważna jest zdolność do regulacji temperatur w pomieszczeniach przez drewniane elementy budowlane i wykończeniowe. Chodzi o to, że latem przyczyniają się one do wychłodzenia wnętrz, podczas gdy zimą pomagają w utrzymaniu w mieszkaniu temperatur wyższych niż na zewnątrz. Mają więc pozytywny wpływ na efektywność energetyczną nieruchomości, która współcześnie odgrywa coraz większą rolę.

Jako producent wyrobów z drewna polecamy je również dlatego, że są przyjazne dla otoczenia. To ekologiczny surowiec, otrzymywany w sposób odpowiedzialny dla środowiska, którego pozyskiwanie odbywa się bez emitowania substancji szkodliwych do atmosfery. Drewniane elementy budowlane i wykończeniowe do domu mają więc wiele zalet, jednak aby utrzymać je w dobrym stanie przez lata, należy pamiętać o konserwacji.

Kolejnym istotnym czynnikiem przemawiającym za wyborem na przykład litej deski podłogowej z sosny jest skuteczna izolacyjności cieplna i dźwiękowa. To oznacza, że zastosowanie naszych produktów podwyższa efektywność energetyczną nieruchomości i dobrze wygłusza jej wnętrze. Rzadko zauważaną, a ważną dla szerokiego grona klientów właściwością sosnowej posadzki jest też przyjazność alergikom wynikająca m.in. z niskiej elektrostatyczności, czyli odporności na przyciąganie kurzu, a także z regulacji wilgotności powietrza.

Decydując się na nasze wyroby, można zyskać pewność, że prezentują doskonałe parametry mechaniczne i atrakcyjny design. Jako producent wykończeniowych i budowlanych elementów drewnianych dbamy też o korzystne ceny, na które mogą liczyć wszyscy Klienci.